Dentální hygiena

 

Pod pojmem dentální hygiena si dnes již většina z nás představí nejen běžnou hygienu, kterou provádíme s naprostou samozřejmostí každý doma sám, ale také hygienu profesionální, kterou provádí na stomatologických pracovištích dentální hygienistka.


Profesionální dentální hygienu je obvykle doporučeno absolvovat jedenkrát za půl roku, v některých případech jednou za 3 až 4 měsíce.


Ošetření probíhá ve čtyřech etapách.

 

Odstranění zubního kamene
Zubní kámen (tvrdý povlak) se vyskytuje u více než 70 % dospělé populace. Nejedná se pouze o estetický problém, neboť zubní kámen může vyvolat také onemocnění zubů a dásní. Zubní kámen nevzniká pouze nad dásněmi, ale i pod nimi, kde není možné zajistit dokonalou individuální hygienu. Zubní kámen tak může vyvolávat stálý zánětlivý proces v dásních, doprovázený krvácením dásní, mnohdy zároveň pocitem nepříjemné pachuti či zápachem z úst. Zubní kámen je jednou z hlavních příčin vzniku parodontózy a celkového poškození závěsného aparátu zubu. V neposlední řadě může trvalý zánětlivý proces v ústech poškozovat celý organismus.

 

Air-Flow a profesionální čištění zubů
Moderní technologií, pomocí přístroje Air-Flow, lze odstranit zubní plak, skvrny od čaje, kávy, vína a cigaret. Přes speciální trysku je na povrch zubu vysokým tlakem nanášen jemný prášek, obsahující vápník, který odstraní usazeniny. Výsledkem aplikace tohoto přístroje je obnovení přírodní barvy zubů. Metodu air flow lze doporučit i u rovnátek.
Zuby po profesionálním čištění vypadají atraktivně, dáseň je bledě růžová. Fluoridace zubů při profesionální hygieně snižuje citlivost zubní skloviny na chlad a zvyšuje odolnost vůči zubnímu kazu. Důsledkem profesionálního čištění zubů je jejich světlý a lesklý povrch.

 

 

 

MOŽNOST ZAKOUPENÍ DÁRKOVÉHO POUKAZU

 

 

 

Ordinační doba

Po: 07:00 - 17:45
Út: 07:00 - 15:00
St: 07:00 - 15:00
Čt: 07:00 - 15:00

 

Simona Měrková, DiS

Dentální hygienistka Vik-Dent

 

Telefonické objednávky

Mobil - 737 878 720