Dentální hygiena

 

Pod pojmem dentální hygiena si dnes již většina z nás představí nejen běžnou hygienu, kterou provádíme s naprostou samozřejmostí každý doma sám, ale také hygienu profesionální, kterou provádí na stomatologických pracovištích dentální hygienistka.


Profesionální dentální hygienu je obvykle doporučeno absolvovat jedenkrát za půl roku, v některých případech jednou za 3 až 4 měsíce.

Ošetření probíhá dle protokolu GBT

GBT = GUIDED BIOFILM THERAPY = řízená léčba biofilmu (biofilm = tzv.plak je hlavní faktor vzniku zubních kazů, parodontálních onemocnění a infekcí kolem implantátů).

Postup známý jako Guided Biofilm Therapy (GBT) se stal novým protokolem pro klinické ošetření. Byl vyvinut na základě četných vědeckých studií a spoluprací odborníků na univerzitách, praktických zubních lékařů a švýcarské společnosti EMS a v současnosti je GBT stále populárnější. Jsem velmi ráda, že mohu nabídnout svým pacientům tuto jednoduchou a příjemnou léčbu, která především umožňuje šetrnější ošetření zubních tkání.

Co je GBT? Je to protokol ošetření rozdělený do několika kroků, které lze snadno popsat: diagnostika, detekce (zabarvení) biofilmu, edukace pacientů (včetně správného provádění domácí ústní hygieny), opětovná motivace pacienta, ošetření sub- a supragingivalního biofilmu vhodnými nástroji (šetrné ošetření toho, co je skutečně potřeba), kontrola kvality, doporučení, individuální zhodnocení intervalu kontrol při recallu.

Při GBT je obzvláště důležité detekovat na zubech veškerá depozita, která způsobují poškození tkání. Právě nález při klinickém vyšetření vede ošetřujícího při provádění orální profylaxe. Tímto způsobem dosahujeme optimálních výsledků ku prospěchu pacientů, kdy je léčíme nejméně invazivním způsobem a zároveň jim zajišťujeme maximální pohodlí. GBT je vhodná pro zdravé pacienty včetně dětí, pacienty s ortodontickými aparáty, se zubním kazem, gingivitidou, parodontitidou, periimplantátovou mukozitidou nebo periimplantitidou.

 

 

MOŽNOST ZAKOUPENÍ DÁRKOVÉHO POUKAZU

 

 

Ordinační doba

Po: 07:00 - 18:30
Út: 07:00 - 18:30
St: 07:00 - 15:00
Čt: 07:00 - 18:30

 

Simona Měrková, DiS

Dentální hygienistka Vik-Dent

 

Telefonické objednávky

Mobil - 737 878 720